Jarka Olžbutová

Jarka Olžbutová

Jmenuji se Jarka Olžbutová. Narodila jsem se ve znamení Vodnáře.

V roce 1995 jsem zažila takový ne příliš pěkný životní příběh a to byl pro mě impulz v hledání odpovědi na otázku, proč právě já. Tím začala moje cesta poznávání zákonitostí vesmíru a života. Začala jsem studovat  astrologii zprvu jako samouk a později jsem se přihlásila na čtyřleté studium k Alici de Silva Lago. Tyto setkávání nad horoskopy mi pomohly pochopit nejen sama sebe ale také mé blízké v rodině i druhé lidi.

Dalším významným krokem v mém životě bylo v roce 2000 zasvěcení do energie Reiki. Ochutnala jsem, že existuje ještě jiný svět, než ten hmotný, že již člověk nemusí být bezmocný a může si s touto léčivou a krásnou energií sám tvořit svůj život k lepšímu, uzdravovat od nemocí i bolestí. Mnohdy se přihodily i neuvěřitelné malé i velké zázraky.

Začaly se mi otevírat vrátka k mému srdci a také k jiným ezoterickým věděním. Přečetla jsem mnoho knih, potkávala jsem lidi, kteří mě v mém životě velmi ovlivnili, jezdila jsem na různé kurzy a semináře. Poděkování zvlášť bych chtěla věnovat mojí kamarádce Ivaně Trnkové, která mi velmi pomohla najít tu správnou a přirozenou cestu „duchovnosti“ se vší důstojností a velkou radostí v běžném životě. Další bytosti, které se mi otiskly do duše jsou Eva Melzerová, Moa Doris, Michael Barnet, Jan Rychlík, Sam a Vibsen a všichni mí kamarádi z kurzů.

V té době jsem měla zaměstnání, které jsem měla opravdu ráda. Ovšem jakési síly se postaraly o to, že organizace ve které jsem pracovala byla zrušena. A tak jsem se ocitla na křižovatce. A protože ve mně již delší dobu zrála myšlenka že je potřeba aby se více lidí dozvědělo a tom, jak žít o trochu kvalitněji, rozhodla jsem se, že začnu podnikat v tom, co je mým koníčkem a začala hledat vhodné prostory. Spolu s manželem jsme vytvořili obchod U VODNÁŘŮ s prodejem ezoterického a léčivého zboží, s poradnou a  setkáváním lidí s podobným zaměřením. A tím to začalo naplno.

Stala jsem se Reiki – mistrem a zasvěcuji do schopnosti pracovat s touto energií. Pořádáme kurzy a setkávání, osobní poradenství. Velkým mezníkem v mém životě byl v r. 2007 pobyt v Indii na 21 denním procesu v Golden City. V závěru tohoto silného očistného procesu, který byl plný starodávných rituálů, meditací, a setkávání se vlastními stíny bylo osobní setkání s duchovními mistry Sri Ammou a Sri Bhagavanem, bytostmi osvícenými, předávajícími a šířícími kolem sebe jen a jen bezbřehou lásku a světlo byl pro mě nezapomenutelný zážitek. Další prohlubovací kurz v Indii jsem absolvovala ještě na jaře 2014.

Od roku 2011 včelaříme. Obyčejně se začíná s pár včelstvy, ale nám vesmír velmi přál a nadělil nám rovnou stovku. Jako dědictví po mém otci jsem tento velký úkol převzala a spolu s manželem jsme se do této práce pustili. I když to nebylo vůbec jednoduché, podařilo se nám včelstva zachovat a nadále pokračujeme v jeho celoživotním díle a odkazu. Čím dál více objevujeme tajemství těchto nádherných bytostí. A tak obrovské poděkování a vděčnost za vše míří i mému tátovi a mojí mamince, která mě podporovala a věřila.

Nadále se vzdělávám a učím a troufám si říci že i zraji. Ta pravá duchovní cesta není jednoduchá. Vyžaduje odvahu, vytrvalost, trpělivost, sebekázeň a bývá nepochopena veřejností. Neměnila bych. Zažila jsem mnoho a mnoho krásného, někdy i těžkého ovšem již s velkou vnitřní silou problémy překonávat, pocítila jsem tolik lásky až k prasknutí ale také velmi těžké chvíle.

Už vím, že svět nemohu změnit, ale měním se já. Mám krásnou velkou rodinu báječného partnera, skvělé děti vlastní i nevlastní, kamarády a přátele. Přírodou jsem obklopena kolem dokola a z ní hodně čerpám. Je to přesně tak, jak jsem si v hloubi duše vždy přála. Málo kdo ale ví, za tím vším je usilovná duchovní práce, díky níž jsem poznala tuhle nádheru života.

Na mých kurzech se snažím ze všech sil předat to, co jsem sama osobně poznala, své zkušenosti. Věřím v dobro v lidech, v lásku a spravedlnost vesmíru a má víra ve vnitřní vedení na mé cestě životem se stále více prohlubuje.

Jarka


http://jarkaolzbutova.cz/