Oneness

Zakladatelé hnutí Oneness jsou duchovní mistři Sri Amma a Sri Bhagavan.

Oneness je jednota. Jednota se vším živým.

Sri Bhagavan

Narozen 7. března 1949 v Jižní Indii

Někde hluboko ve svém nitru už jako malé dítě cítil, že přišel na zem proto, aby pomohl lidstvu ke skutečnému štěstí. Věděl, že všechny problémy světa mají pouze jednu příčinu, pocit oddělenosti od života a Universa. Byl zcela přesvědčen o tom, že pomůže lidem od vnitřního utrpení ke svobodě a radosti a celé dětství věnoval meditacím a přemítáním o tom, jak co nejvíce pomoci.

V osmdesátých letech založil se svou ženou Ammou duchovní školu, kterou nazvali Jeevashram. A tady začaly poprvé projevovat zázraky. Žáci se spontánně dostávali do stavu kosmického vědomí. Mnozí z nich se stali opravdovými proroky a mystiky. V této škole byly velké zázraky každodenní skutečností.

Tyto úspěchy jim dodaly odvahu a proto se pustili do svého  veleprojektu – předat lidstvu naprosté Osvícení. Vytvořili centrum v jihovýchodní indii pro pořádání kurzů, které vedou k duchovnímu vzestupu a předal lidem Dikšu. Nazvali ji Oneness univezitou. Lidé z celého světa  přijíždějí, aby zažívali stavy vyššího vědomí. Toto hnutí se stalo jedno z nejrychleji rostoucích duchovních hnutí na celém světě.

Dalším jejich krokem bylo v r. 2008 vybudování a otevření obrovského Chrámu který nemá obdoby. Energie se zde ještě umocňují. Tyto prostory se staly dalším místem pro kurzy a meditace.

Indové Bhagavana nazývají Kalki. Podle jejich pověsti je Kalki další inkarnace nejvyššího Boha Višnu, který se má objevit na konci věku Kali jugy (současného věku), kdy většina lidí je pohlcena temnotou nevědomosti. Je zobrazován jako jezdec s mečem na bílém koni. Zrodí se a opět zachrání lidstvo a nastane Zlatý věk. Meč přirovnávají k Dikše, která symbolicky stíná Ego.

Sri Amma

Narozena 15. srpna 1954 v Jižní Indii.

Amma je považována za božskou matku. Přináší ženský mateřský aspekt. A jako správná matka nesnese, když její děti trpí. Proto se mnoho příznivců Bhagavana obrací také na Ammu s prosbou o milost. Také v její přítomnosti se dějí zázraky. Je milována pro svou láskyplnost, chytrost a nefalšovanou jednoduchost.

Osobám, jako je Bhagavan a Amma se v Indii říká Avatárové. A je to poprvé, kdy muž a žena pracují pro lidstvo společně.  Tak k nám přicházejí dvě energie zároveň. Dá se říci, že jsou jeden duch ve dvou tělech a oba mají schopnost přenášet stav osvícení libovolnému počtu lidí. Bhagavan je hnací sílou celého procesu (mužským aspektem) a Amma je srdcem a láskou (ženským aspektem). Mezi energiemi jin a jang nastává vnitřní harmonie.

Posvátný chrám Oneness v jihovýchodní Indii.

web stránky Hnutí Zlatého Věku